Aktualności,  Albumy,  Jazz,  Stream,  world music

ANÌ

Ależ to jest wyborny rok! Jeszcześmy w Klasycznej Niedzieli nie ochłonęli po znakomitym albumie Matthew Halsalla, jeszcze wybrzmiewa nam zapętlony od kilku tygodni Sunda Arc, jeszcze dreszcze wywołuje najnowsze dzieło Dhafera Youssefa, a tu… tadam, cały na jazzowo, w nowych brzmieniach z naleciałościami world music wchodzi Rafaele Casarano z albumem ANÌ. I skoro właściwie nie wiem, co rzec… to posłuchajmy muzyki.

No właśnie. A Malaspina to wcale nie najpiękniejszy kawałek najnowszego albumu. I choć podoba mi się bardzo, to jednak cały album warto znać, a finałowy Trance in Space zdecydowanie wart jest jest swego kosmicznego tytułu. Dla mnie – jedno z nagrań 2022 roku!

Daaaaaaawno nie było tak wyjątkowego muzycznie roku. Wydawało mi się, że to będzie rok Jasmine Myra. Potem, że Hania Rani zbierze wszystko. Albo że Triosence. No i jeszcze Tord Gustavsen Trio wrócili z nowym albumem. I do klimatu dopasowali się tak Bremer/McCoy, jak i Foehn Trio czy Hvalfugl… no naprawdę aż brak czasu na słuchanie… A że dziś „mikołajki”… to sprawmy sobie każdy, co kto lubi. Ja wracam do Rafaele Casarano…

#dhaferyoussef #raffaelecasarano #tukmusic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *